Paide linna ning Türi ja Järva valla lastele on ringi maksumus 15€ kuus.

PS! Kui  laps soovib käia mitmes erinevas kunstikooli huviringis, siis üks ring on täishinnaga ja teine poole hinnaga. Kuutasu sisaldab ringitegevust üks kord nädalas.

Kunstikooli õpilased saavad huviringide hulgast valida valikaine. Valikaine eest eraldi maksma ei pea ja see kantakse ka kunstikooli tunnistusele.

Teiste valla/linna lastele on ringi maksumus 34€ kuus.

Alati tasub küsida oma kodukoha valla-, linnavalitsusest, kas nad toetavad lapse õpinguid.

Huviringi registreerumiseks kirjuta kristina@paidekunst.ee

HUVIRINGIDE TEGEVUS ALGAB 7. SEPTEMBRIST

 

Laste ja noorte huviringide tunniplaani leiad SIIT

 

VIDEO JA FILMI WORKSHOP 26. september kell 10.00 – 16.00 Juhendaja Priit Jõesaar

Paide Kunstikoolis on muutunud foto ja video õppekorraldus. Iganädalaste kokkusaamiste asemel hakkavad kord kuus olema workshopid, kus saadakse õpet erinevatel foto ja video teemadel. Workshopid sobivad nii algajatele kui ka neile kellel algteadmised juba olemas ja noortele alates 13 eluaastast.

Workshopis osalemine maksab 20 eurot. Osalemiseks registreeri e-postil kristina@paidekunst.ee

Päeva teemad:

  • Stsenaariumi valmistamine
  • Kaamera seadistamine
  • Erinevate plaanide filmimine ja kombineerimine
  • Helindamine
  • Valguse seade
  • Video monteerimine

ROBOOTIKA

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Markus Aasa.

Robootika huviring on mõeldud nii postele kui tüdrukutele ning aitab lapsel ja noorel õppida igapäevaelus ettetulevate probleemide ja ülesannete lahendamisega robootiliste mudelite loomise kaudu. Tegemist on teaduslikku mõtteviisi propageeriva ringiga, mille mänguline ja lõbus ülesehitus tekitab õpilastes huvi tehnika- , infotehnoloogia ja üldiselt teadusmaailma vastu. Robootika tegeleb loogiliste seoste loomisega, arendab õpilastes neist arusaamis- ning järeldamisoskust.

UUS – CNC pingiga töötamine ja detailide disain ja valmistamine.

ANIMATSIOON

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Ene Taurus.

Animatsiooni ringis saame teada, kuidas on tehtud erinevad multifilmid ja proovime ise oma joonistusi ja tegelasi liikuma panna. Huviringi eesmärgiks on tutvuda oluliste mõistetega animatsiooni loomisel ja erinevate animatsiooniliikidega (lame- ja ümarnukk, joonis- ja arvutianimatsioon, piksillatsioon), kirjutada oma animafilmi stsenaarium, õppida kasutama animafilmi tegemiseks vajalikke programme, arendada loovust. Õppeaasta lõpus toimub animafilmide esilinastus. Osalejaid võiks huvitada animafilm, töö nutitelefoniga ja arvutiga. Vajalikud statiivid ja programmid on kunstikoolil olemas, aga õppijal võiks olla oma nutitelefon.  Loome ise oma tegelaskujud, arendame kujutlusvõimet ja loo jutustamise oskust. 

KUNSTILABOR

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Malle Kera.

Huviringi eesmärgiks on läbi kunstilise tegevuse arendada lapse loovust ja käelist osavust. Katsetatakse erinevaid tehnikaid, külastatakse näitusi või muuseume. Konkreetsed tegevused sõltuvad osalejate vanusest ja huvidest.  Tegevusteks skulptuur, akvarell, viltimine, pärlikunst, ehete valmistamine, savist, looduslikust materjalist, lõngast ja paberist asjade meisterdamine vastavalt õppija soovidele ja tasemele.

KÄSITÖÖDISAIN

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Malle Kera.

Kui sulle meeldib oma kätega vahvaid asju teha, sobib see ring just sulle. Ringis õpitakse erinevaid käsitöömaterjale ja -tehnikaid ning viiakse ellu enda loovaid mõtteid. Punutakse, vilditakse, õmmeldakse, vormitakse ja voolitakse. Lõngast, pärlitest, villast, tüllist, pabermassist ja muust rõõmsast saab meisterdada pea kõike, mida fantaasia ihkab.

Käsitöö arendab laste ilumeelt, fantaasiat ja oskust hinnata ilu enda ümber.

VÄIKESTE MEESTE TÖÖTUBA

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Sorge.

Huviringis saavad poisid tutvuda erinevate töövahendite ja materjalidega.

Ring arendab poistes nutikust, käelist osavust ja otsustamise oskust, samuti probleemide lahendamist ja insenerimõtlemist.