Paide linna ja Türi  valla lastele on ringi maksumus 15€ kuus. Järva valla lastele maksumus 30 eurot kuus.

PS! Kui  laps soovib käia mitmes erinevas kunstikooli huviringis, siis üks ring on täishinnaga ja teine poole hinnaga. Kuutasu sisaldab ringitegevust üks kord nädalas.

Kunstikooli õpilased saavad huviringide hulgast valida valikaine. Valikaine eest eraldi maksma ei pea ja see kantakse ka kunstikooli tunnistusele.

Alati tasub küsida oma kodukoha valla-, linnavalitsusest, kas nad toetavad lapse õpinguid.

Huviringi registreerumiseks kirjuta kristina@paidekunst.ee

HUVIRINGIDE TEGEVUS ALGAB 6. SEPTEMBRIST

 

Laste ja noorte huviringide tunniplaani leiad SIIT

 

KLAASIKUNST         

on avatud lastele alates 11. eluaastast ning seda juhendab Piret Uibotalu.

Klaasiga tutvumist on hea alustada lihtsamatest tehnikatest nagu klaasimaal ja vitraaž mida omalajal ühtselt klaasimaalikunstiks nimetati. See on oskus läbipaistvatest värvilise klaasi osadest koostada kujutisi või läbipaistvate värvidega maalida klaasile kujutisi. Sõltuvalt valgusest muutub klaasimaali värving alatasa.

 

Klaasistuudiosse tulemiseks ei pea olema eelnevaid kunstialaseid oskusi. Piret õpetab klaasitööd päris algusest peale, vastavalt õppija soovidele ja tasemele.

DIGIKUNST

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Kristina Such.

Digikunsti huviring on mõeldud nii poistele kui tüdrukutele ning aitab lapsel ja noorel õppida digikunsti põnevat maailma ning praktilisi oskusi graafikalaua kasutamisel.

Huviringis luuakse visuaalset identiteeti ja realiseeritakse oma kunstilisi eeldusi ennekõike digitaalse meedia valdkonnas. Õpitakse digitaalkunsti aluseid ja kasutama enamlevinud digitaalseid disainitööriistu.

Digikunsti õppimine arengab lapse ja noore loovust ning annab õpilasele oskuse infot kriitiliselt analüüsida, edastada oma ideid kaasahaaraval ja avalikkust kõnetaval viisil ning väljendada end enesekindlalt ja originaalselt.

ROBOOTIKA

on avatud nii lastele kui noortele.

Robootika huviring on mõeldud nii postele kui tüdrukutele ning aitab lapsel ja noorel õppida igapäevaelus ettetulevate probleemide ja ülesannete lahendamisega robootiliste mudelite loomise kaudu. Tegemist on teaduslikku mõtteviisi propageeriva ringiga, mille mänguline ja lõbus ülesehitus tekitab õpilastes huvi tehnika- , infotehnoloogia ja üldiselt teadusmaailma vastu. Robootika tegeleb loogiliste seoste loomisega, arendab õpilastes neist arusaamis- ning järeldamisoskust.

UUS – CNC pingiga töötamine ja detailide disain ja valmistamine.

ANIMATSIOON

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Madli Liiva.

Animatsiooni ringis saame teada, kuidas on tehtud erinevad multifilmid ja proovime ise oma joonistusi ja tegelasi liikuma panna. Huviringi eesmärgiks on tutvuda oluliste mõistetega animatsiooni loomisel ja erinevate animatsiooniliikidega (lame- ja ümarnukk, joonis- ja arvutianimatsioon, piksillatsioon), kirjutada oma animafilmi stsenaarium, õppida kasutama animafilmi tegemiseks vajalikke programme, arendada loovust. Õppeaasta lõpus toimub animafilmide esilinastus. Osalejaid võiks huvitada animafilm, töö nutitelefoniga ja arvutiga. Vajalikud statiivid ja programmid on kunstikoolil olemas, aga õppijal võiks olla oma nutitelefon.  Loome ise oma tegelaskujud, arendame kujutlusvõimet ja loo jutustamise oskust. 

KUNSTILABOR

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendavad Malle Kera ja Mare Olev (Mari).

Huviringi eesmärgiks on läbi kunstilise tegevuse arendada lapse loovust ja käelist osavust. Katsetatakse erinevaid tehnikaid, külastatakse näitusi või muuseume. Konkreetsed tegevused sõltuvad osalejate vanusest ja huvidest.  Tegevusteks skulptuur, akvarell, viltimine, pärlikunst, ehete valmistamine, savist, looduslikust materjalist, lõngast ja paberist asjade meisterdamine vastavalt õppija soovidele ja tasemele.

MOEKUNST

Moekunst on avatud noorele alates 11 eluaastast, ning seda juhendab Natalja Haug.

Moekunstiring on loovring õpilasele, keda paelub mood, disain, õmblemine, käsitöö ja meisterdamine. Moekunstiringis saavad noored arendada ja õppida lisaks erinevaid oskusi ja teadmisi. Tutvume moeajalooga, erinevate moestiilidega, arendame loomingulisust ja iseseisvat mõtlemist. Õpime kavandi tegemist ja kavandi järgi erinevate  aksessuaaride valmistamist.

Lisaks õpime käsitsema õmblusmasinaid nagu ooverlokk- ja universaalõmblusmasin. 

KÄSITÖÖDISAIN

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Malle Kera.

Kui sulle meeldib oma kätega vahvaid asju teha, sobib see ring just sulle. Ringis õpitakse erinevaid käsitöömaterjale ja -tehnikaid ning viiakse ellu enda loovaid mõtteid. Punutakse, vilditakse, õmmeldakse, vormitakse ja voolitakse. Lõngast, pärlitest, villast, tüllist, pabermassist ja muust rõõmsast saab meisterdada pea kõike, mida fantaasia ihkab.

Käsitöö arendab laste ilumeelt, fantaasiat ja oskust hinnata ilu enda ümber.

VÄIKESTE MEESTE TÖÖTUBA

on avatud nii lastele kui noortele ning seda juhendab Sorge.

Huviringis saavad poisid tutvuda erinevate töövahendite ja materjalidega.

Ring arendab poistes nutikust, käelist osavust ja otsustamise oskust, samuti probleemide lahendamist ja insenerimõtlemist.