Paide linna lastele on kunstikooli huviringi õppetasu 17 eurot kuus. Järva  ja Türi vald laste huviringides õppimist ei toeta.

Lasteaia loovustunnil on õppemaks 15 eurot kuus.

Lastele on võimalus korraldada ka õpitubasid. Õpitoa hind ühe õppija kohta on 10 eurot tund (60 minutit). Õpitoaks  võta ühendust kristina@paidekunst.ee

Hinnad kehtestatud Paide Linnavalitsuse 21.10.2024 korraldusega nr K_278.

Kunstikooli õpilased saavad huviringide hulgast valida valikaine. Valikaine eest eraldi maksma ei pea ja see kantakse ka kunstikooli tunnistusele.

Alati tasub küsida oma kodukoha valla-, linnavalitsusest, kas nad toetavad lapse õpinguid.

Huviringi registreerumiseks kirjuta kristina@paidekunst.ee

HUVIRINGIDE TEGEVUS ALGAB 3. SEPTEMBRIST

Laste ja noorte huviringide 2025 tunniplaani leiad SIIT

 

KUNSTILABOR

on avatud nii lastele kui noortele.

Huviringi eesmärgiks on läbi kunstilise tegevuse arendada lapse loovust ja käelist osavust. Katsetatakse erinevaid tehnikaid, külastatakse näitusi või muuseume. Konkreetsed tegevused sõltuvad osalejate vanusest ja huvidest.  Tegevusteks skulptuur, akvarell, viltimine, pärlikunst, ehete valmistamine, savist, looduslikust materjalist, lõngast ja paberist asjade meisterdamine vastavalt õppija soovidele ja tasemele.

DIGIKUNST

on avatud nii lastele kui noortele.

Digikunsti huviring on mõeldud nii poistele kui tüdrukutele ning aitab lapsel ja noorel õppida digikunsti põnevat maailma ning praktilisi oskusi graafikalaua kasutamisel.

Huviringis luuakse visuaalset identiteeti ja realiseeritakse oma kunstilisi eeldusi ennekõike digitaalse meedia valdkonnas. Õpitakse digitaalkunsti aluseid ja kasutama enamlevinud digitaalseid disainitööriistu.

Digikunsti õppimine arengab lapse ja noore loovust ning annab õpilasele oskuse infot kriitiliselt analüüsida, edastada oma ideid kaasahaaraval ja avalikkust kõnetaval viisil ning väljendada end enesekindlalt ja originaalselt.

ANIMATSIOON

on avatud nii lastele kui noortele.

Animatsiooni ringis saame teada, kuidas on tehtud erinevad multifilmid ja proovime ise oma joonistusi ja tegelasi liikuma panna. Huviringi eesmärgiks on tutvuda oluliste mõistetega animatsiooni loomisel ja erinevate animatsiooniliikidega (lame- ja ümarnukk, joonis- ja arvutianimatsioon, piksillatsioon), kirjutada oma animafilmi stsenaarium, õppida kasutama animafilmi tegemiseks vajalikke programme, arendada loovust. Õppeaasta lõpus toimub animafilmide esilinastus. Osalejaid võiks huvitada animafilm, töö nutitelefoniga ja arvutiga. Vajalikud statiivid ja programmid on kunstikoolil olemas, aga õppijal võiks olla oma nutitelefon.  Loome ise oma tegelaskujud, arendame kujutlusvõimet ja loo jutustamise oskust. 

NÄPUSTUUDIO    

on avatud 1.- ja 2. klassi tüdrukutele.

Huviringi eesmärgiks on läbi  tegevuse arendada lapse loovust ja käelist osavust. Käsitöö arendab laste ilumeelt, fantaasiat ja oskust hinnata ilu enda ümber.

Kui sulle meeldib oma kätega vahvaid asju teha, sobib see ring just sulle. Ringis õpitakse erinevaid käsitöömaterjale ja -tehnikaid ning viiakse ellu enda loovaid mõtteid. Punutakse, vilditakse, õmmeldakse, vormitakse ja voolitakse. Lõngast, pärlitest, villast, tüllist, pabermassist ja muust rõõmsast saab meisterdada pea kõike, mida fantaasia ihkab.

VÄIKESTE MEESTE TÖÖTUBA

on avatud nii lastele kui noortele.

Huviringis saavad poisid tutvuda erinevate töövahendite ja materjalidega.

Ring arendab poistes nutikust, käelist osavust ja otsustamise oskust, samuti probleemide lahendamist ja insenerimõtlemist ning annab eluks vajalikke oskusi (kuidas kasutada haamrit, puuri, saagi jne).

KERAAMIKA

on avatud nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele ning seda juhendab Natalia Haug.

Ring on mõeldud kõigile huvilistele, kes soovivad oma kujutlusvõime reaalsuseks muuta. Keraamikas omandatakse teadmisi erinevatest materjalidest, õpitakse käsitsema tööriistu ja tutvutakse erinevate töövõtetega. Voolitakse, glasuuritakse ja värvitakse keraamilisi anumaid.

MOEKUNST

Moekunst on avatud noorele alates 11 eluaastast.

Moekunstiring on loovring õpilasele, keda paelub mood, disain, õmblemine, käsitöö ja meisterdamine. Moekunstiringis saavad noored arendada ja õppida lisaks erinevaid oskusi ja teadmisi. Tutvume moeajalooga, erinevate moestiilidega, arendame loomingulisust ja iseseisvat mõtlemist. Õpime kavandi tegemist ja kavandi järgi erinevate  aksessuaaride valmistamist.

Lisaks õpime käsitsema õmblusmasinaid nagu ooverlokk- ja universaalõmblusmasin.