Paide Kunstikoolis alustab 05. jaanuaril 2021 uus huviring: KLAASIKUNSTI kursus. 

Kursus hakkab toimuma igal teisipäeval II korruse keraamikaklassis lastele (alates 11. eluaastast) algusega kell 15.30 ja täiskasvanutele kell 17.30. Ühe grupi suurus on kaheksa õppijat. Kursuse viimane päev on 27. aprill 2021.

Paide linna täiskasvanutele on ringi maksumus  20€ kuus. Kuutasu sisaldab huvitegevust üks kord nädalas. Pensionäridele on kõik ringid 15€. Teiste valla/linna täiskasvanutele on ringi maksumus 40€ kuus.

Paide linna ja Türi valla lastele on ringi maksumus 15€ kuus, Järva valla lastele on ringi maksumus 30€ kuus.

Eelregistreerimine e-postil kristina@paidekunst.ee

Klaas on väga kaasaaegne materjal. Me näeme teda palju kodus, kontoris ja arhitektuuris. Inimesi on alati köitnud valguse ja värvide ilu ja klaas on võluv oma läbipaistvuses ning võimalusterohkuses.

Klaasiga tutvumist on hea alustada lihtsamatest tehnikatest nagu klaasimaal ja vitraaž, mida omal ajal ühtselt klaasimaalikunstiks nimetati.

See on oskus läbipaistvatest värvilise klaasi osadest koostada kujutisi või läbipaistvate värvidega maalida klaasile kujutisi. Sõltuvalt valgusest muutub klaasimaali värving alatasa. Klaasimaali saab teha nii kuumvärvidega kui ka külmvärvidega, mis on vesilahustuvad ja lapsesõbralikumad.

  Vitraaž on kindlasti üks kauneimaid klaasitehnikaid, mida tuntakse juba 6. sajandist. Vitraažikunsti algus on lahutamatult seotud kristliku kunstiga peamiselt maalitud või mosaiigist koosnevate akende järgi pühakodadel. Aja möödudes vitraaži populaarsus vähenes kuni 19. saj lõpus töötas Ameerika kunstnik Louis Comfort Tiffany  välja täiesti uue vitraažitehnika, millele antigi nimi tema järgi. Uus tehnika võimaldas omavahel liita üsna väikeseid värvilise klaasi tükikesi elegantsete looklevate tinajoontega.

Kõike seda saab klaasikunsti kursusel õppida arendades oma kunstioskusi ja teha tutvust klaasi kui kaasaja kõige populaarsema materjaliga.

Juhendaja Piret Uibotalu on klaasikunstiga tegelenud juba 10 aastat ja viimased neli aastat ka õpilasi juhendanud ja suunanud. Õpetajaharidusele Tallinna Ülikoolis lisandus klaasikunstniku ja disaineri magistrikraad 4 aastat tagasi. Eelmisest aastast alates on ta ka Eesti Klaasikunstnike Ühenduse liige. Viibinud õppepraktikal Leedus, Tšehhis, Prantsusmaal, Belgias. Klaasiusku inimene, kes seda võlumaailma ka teistele tutvustada tahab.